Szablon:Informacje o projekcie

Z Polska Encyklopedia Numizmatyczna
To jest zatwierdzona wersja strony. To nie jest ostatnia jej wersja. Zobacz najnowszą wersję.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szanowni Czytelnicy, Autorzy,

witamy w wirtualnej Polskiej Encyklopedii Numizmatycznej. To jedyny aktywny tego typu projekt w Polsce. Jego celem jest cyfryzacja danych, i stworzenie uniwersalnego kompendium, które stale się rozwija dzięki czemu pozostaje aktualne. Polem działania jest cała szeroko pojęta dziedzina numizmatyki. Nie tylko polska, ale i zagraniczna. W tak szerokim kontekście oprócz haseł związanych z monetami obejmuje ona również notafilistykę, egzonumię oraz skrypofilistykę, a także falerystykę.

Każdy może wziąć udział w tworzeniu i redagowaniu, a nad jakością zawartości czuwa grupa Ekspertów, złożona ze specjalistów w różnych dziedzinach numizmatyki.

Niniejsza Encyklopedia jest projektem kolekcjonerów, zbieraczy, znawców, fanów - aby wstąpić w grono redaktorów wystarczy się zarejestrować. Wszystkich chętnych do współpracy witamy z radością.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę encyklopedysty lub chcesz sobie przypomnieć jak się redaguje zapraszamy do zapoznania się z naszym Poradnikiem na Początek, który w lekki i przystępny sposób zapozna Cię z podstawami lub pokieruje do bardziej szczegółowych opisów jakich w danej chwili poszukujesz.

Na wszelkie uwagi, zgłoszenia itp. czekamy pod adresem info@encyklopedianumizmatyczna.pl

Przemysław J. Grzybowski

koordynator projektu